آزمون عیب یابی سخت افزار

آزمون عیب یابی سخت افزار

رایگان
آزمون عیب یابی سخت افزار
زمان: 00:25:00
75 سوال
1 شرکت کننده
رایگان

چگونه می توانیم مدرک بین المللی تعمیرات موبایل دریافت کنیم؟ کدام مدرک فنی حرفه ای در دیگر کشورها دارای اعتبار است؟ در صورتی که این سوالات ذهن شما را درگیر کرده و قصد دارید با مراحل دریافت این مدرک آشنا شوید، در ادامه این مطلب شما را با انواع مدارک تعمیرات موبایل و نحوه دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل آشنا می کنیم، با ما همراه باشید.

به طور کلی مدارک ارائه شده از سوی سازمان فنی حرفه ای کشور به سه دسته مدارک گذر مهارتی، مدرک مورد تایید و مدرک رسمی تقسیم می شوند.

مدرک گذر مهارتی

این مدرک پایین ترین سطح اعتبار را دارا بوده و جز مدارک غیر رسمی فنی حرفه ای می باشد. این مدرک معمولا برای کارگاه ها و سمینارهای چند ساعته تعمیرات موبایل به شرکت کنندگان ارائه می شود. ارائه این مدرک نیاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی نمی باشد.

مدرک مورد تایید فنی حرفه ای

این مدرک توسط آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی حرفه ای پس از پایان یافتن دوره آموزشی به کارآموزان ارائه می گردد. این مدرک تنها در داخل کشور دارای اعتبار بوده و در کشورهای دیگر اعتباری ندارد.

از آنجایی که این مدرک توسط سازمان فنی حرفه ای صادر نمی شود لذا قابل استعلام نمی باشد. با این مدرک نمی توان از تسهیلات بانکی و کارآفرینی برخوردار بود و پروانه کسب دریافت نمود.

مدرک رسمی فنی حرفه ای

در میان این سه مدرک، مدرک رسمی فنی حرفه ای بالاترین اعتبار را دارد. مدرک رسمی فنی حرفه ای به دلیل داشتن کد ملی آموزش در دیگر کشورها اعتبار داشته بنابراین در صورتی که قصد دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل و مهاجرت را دارید می بایست مدرک رسمی فنی حرفه ای تعمیرات موبایل را اخذ نمایید. با دریافت این مدرک می توانید ویزای کاری دریافت نمایید.

برخی از مهم ترین ویژگی های این مدرک عبارتند از:

 • این مدرک قابل ترجمه می باشد.
 • مدرک رسمی فنی حرفه ای کد بین المللی داشته و همین امر باعث اعتبار آن در 186 کشور است.
 • از طریق این مدرک می توانید تسهیلات خود اشتغالی و کارآفرینی از بانک دریافت کنید.
 • با این مدرک می توانید پروانه کسب دریافت کنید.
 • مراحل دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل فنی حرفه ای

  برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای و بین المللی تعمیرات موبایل ابتدا می بایست از طریق شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل کلیه مهارت های لازم برای تعمیرات موبایل را به دست آورید. پس از کسب مهارت های لازم در آزمون های تعمیرات موبایل سازمان فنی حرفه ای که به صورت سراسری برگزار می گردد ثبت نام و شرکت نمایید. به طور کلی مراحل لازم برای دریافت مدرک موبایل عبارتند از:

  مرحله اول: یادگیری مهارت های تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل

  همانطور که اشاره شد برای دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل پیش از هر اقدامی می بایست کلیه مهارت های مورد نیاز را از طریق شرکت در دوره های علمی و عملی موبایل به دست آورد. شما پیش از شرکت در آزمون های تعمیرات موبایل می بایست با آموزش کامل تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع موبایل اندروید و آیفون آشنا باشید.

  تعمیر باتری موبایل، تعمیر ال سی دی گوشی، تاچ، اسپیکر و دیگر قطعات موبایل، آشنایی با ارورهای موبایل و نحوه رفع آنها، طریقه رفع مشکلات صدا، آنتن دهی، نویز، بلوتوث، وایفای، لوکیشن و غیره برخی از مهارت هایی که می بایست با آن آشنا باشید.

  شناخت ابزارها و باکس های تعمیرات موبایل و آشنایی با کاربردها و طرز کار از جمله دیگر مهارت هایی که باید با آن آشنا بود زیرا در صورتی که بدون آشنایی با این ابزارها اقدام به تعمیر موبایل کنید ممکن است خسارت های بیشتری به موبایل وارد شود.

  در دوره های آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی برق می توانید در مدت زمان کوتاهی به کلیه مهارت های تعمیرات موبایل دست یافته و در آزمون های تعمیرات موبایل ثبت نام و نمره قبولی را کسب نمایید.

  این آموزشگاه این امکان را برای کارآموزان فراهم کرده است تا به صورت عملی و با در اختیار داشتن موبایل و ابزارهای تعمیرات آن کلیه مباحث آموزشی را تمرین کرده و بدین ترتیب درک عمیقی از مفاهیم تعمیرات موبایل را به دست آورند و بتوانند بدون استرس وارد بازار کار شده و به درآمدزایی بپردازند.

 • مرحله دوم: ثبت نام و شرکت در آزمون ها فنی حرفه ای تعمیرات موبایل

  پس از گذراندن دوره های آموزشی می بایست در آزمون های تئوری و عملی تعمیرات موبایل ثبت نام و شرکت کنید در صورت کسب حداقل نمره قبولی مدرک بین المللی تعمیرات موبایل به شما اعطا می گردد.

  حداقل نمره قبولی در این آزمون ها به صورت زیر است:

  شرایط قبولی در آزمون های کتبی: حداقل نمره ۵۰

  شرایط قبولی در آزمون های عملی: حداقل نمره 7۰

  (کسب حداقل معدل ۷۰ در آزمون های عملی و کتبی با ضریب وزنی ۲۵% آزمون کتبی و ۷۵% آزمون عملی)

  در آزمون های تئوری می بایست به مجموعه از سوالات تعمیرات موبایل پاسخ دهید، در آزمون های عملی نیز گوشی موبایلی در اختیار شما قرار می گیرد و شما می بایست در مدت زمان تعیین شده کلیه مشکلات را عیب یابی و رفع نمایید.

  کیفیت کار، دقت و سرعت عمل شما حین انجام کار بر نمره قبولی آزمون عملی تاثیر مثبت می گذارد.